or Connect
New Posts  All Forums:

Posts by flightgoddess

Quote: Originally Posted by krankedyann What would you buy and what meals would you serve? Well, right now it is just two adults and a baby, so I think we spend about $150 a month, some months less, others more, depending on sales and what needs stocking up. I am GF, and anything I cook is GF, and I'm mostly dairy free, though my hubby has his own regular cereal, milk, crackers, etc. I often cook 4 or more servings at a time, so there are...
My nephew didn't get better until he got the tubes. And once he had the tubes (around 15mo) then his speech took off! The drs think the sounds were just too muffled from the fluid in his ears. What about starting with kefir and yogurt, seeing if that goes ok, and then trying raw milk? What about goat products?
New Posts  All Forums: